Покрова Пресвятої Богородиці — християнське і народне свято. Помітили, що ми навіть називаємо його зазвичай не повністю, а скорочено, майже по-домашньому — Покрова?
Чи знаєте ви легенду про Покрову? Їх є кілька варіантів — про Покрову, про її дива, однак суть у них одна: перед неймовірною загрозою нападу з боку ворогів до тих, хто потребує захисту, з’являється Пресвята Богородиця і приймає їх під свій захист — покров, змушуючи військо противника відступити.
Диво Покрови Пресвятої Богородиці настає для тих, хто просить захисту, хто обороняється, а не для тих, хто нападає. Недаремно Покрова Пресвятої Богородиці була одним із найголовніших свят запорозьких козаків, котрі захищали українські землі від татарських «полювань на рабів», брали участь у військових кампаніях та захищали кордони сусідніх держав. Покрова — захист для захисників.
Покрова покриває землю або листям, або
снігом. За переказами та легендами саме на Покрову запорозькі козаки вирушали
на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. До Покрови закінчувалися усі
найважливіші роботи на землі, завершувався період сватань і приготувань до
весіль і розпочиналася найблагодатніша пора для весільних гулянь. Існувала
навіть прикмета: якщо на Покрову сніг — буде багато весіль. Сніг дає
привід порівнювати сніговий покрив з весільним покривалом. Тож козаки розходились
по своїх домівках на своє улюблене свято, щоб гуляти весілля, продовжувати рід,
щоб було куди повертатися і кого захищати.
Так у святій Покрові поєдналося народне, релігійне, побутове, а з 2014 року — ще й державне. Саме на Покрову, з метою вшанування традицій та на підтримку ініціативи громадськості, було встановлено свято — День захисників та захисниць України. Це свято для кожного українця ніколи не буде формальним, адже вже восьмий місяць наше військо, напевно, не без допомоги чарівної сили Покрови, захищає нас!
Зі святом вас, захисники та захисниці України! Бороніть нашу Україну та повертайтесь додому живі, здорові й неушкоджені!
Слава Україні!
Героям Слава!