У червні Український народ відзначатиме два свята, що тісно пов’язані з душею та громадянською свідомістю. Так, ідеться про Трійцю та День Конституції України. Не зачіпатиму релігійних аспектів, адже віра — це особистий вибір кожного з нас. Натомість пропоную пригадати, як з’явилася Конституція України та що ми знаємо про неї. А з’явилася вона не відразу. Минуло майже 5 років із дня проголошення незалежності, як молода суверенна держава України отримала свій Основний Закон. Ми часто чуємо це словосполучення, але навіть не замислюємося, що це не просто красиві слова. Про те, що Конституція України — її Основний Закон, визначено в абзаці дев’ятому преамбули Конституції.
Цікаво, що
своє свято Конституція України отримала у день свого народження — 28 червня 1996 року, адже саме тоді було внесено зміни до статті
73 Кодексу законів про працю України і доповнено частину першу цієї статті
новим святом. Відтоді щороку 28 червня ми святкуємо День Конституції
України.
У 2020 році Конституції України виповнюється 24 роки. За час дії Конституції зміни до неї вносилися лише 7 разів. Стосувалися вони Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України, народних депутатів України та їхніх прав, виборів Президента України і реформування системи правосуддя в Україні, але жодного разу не було змінено права і свободи людини і громадянина. Ці права і свободи, окрім того, що вони задекларовані у Конституції України, потрібно знати і забезпечувати. Тож усім роботодавцям України не варто забувати про статті 43, 44, 45, 46 Конституції, у яких ідеться про забезпечення гідної праці та її оплати, про право на страйк і відпочинок, а також про соціальний захист громадян. Важливо усвідомлювати, що, не знаючи законодавства про працю, порушуючи його, ми порушуємо й Основний Закон нашої держави. Забезпечення ж задекларованих у Конституції України прав і свобод громадян передусім починається з виконання інших норм законодавства, зокрема й Кодексу законів про працю України.
З Днем Конституції України!