Трудові й соціальні гарантії для вагітних і жінок, які мають дітей

На прохання вагітної або жінки, яка має дитину до 14 років, дитину з інвалідністю чи доглядає за хворим членом сім’ї або особи, яка виховує малолітніх дітей без матері, роботодавець зобов’язаний перевести її на неповний робочий день/тиждень.

Матерям дітей до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку й харчування, надаються додаткові перерви для годування дитини – по 30 хвилин (60 хвилин, якщо дітей двоє й більше) кожні три години.

Також у разі необхідності роботодавець повинен, у разі необхідності, надати вагітним жінкам і жінкам із дітьми до 14 років або дітьми з інвалідністю путівки до санаторіїв та будинків відпочинку безплатно або на пільгових умовах, а також надати їм матеріальну допомогу.

Роботодавець не може з власної ініціативи звільнити вагітних жінок і матерів із дітьми віком до трьох років (до шести років – якщо жінка подовжила відпустку для догляду за дитиною), одиноких матерів із дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю. Навіть за повної ліквідації підприємства або закінчення строкового трудового договору роботодавець повинен працевлаштувати таких працівниць.

Редакція журналу «КАДРОВИК.UA» звертає увагу, що згадані вище гарантії визначені у статтях 56, 183, 184, 185 Кодексу законів про працю України.

Джерело: ДПС