На підприємствах та в установах створять дитячі кімнати для малят працівників і відвідувачів

Міністерством соціальної політики України підготовлено проєкт наказу «Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях», який повинен створити умови для  забезпечення можливості тимчасового перебування дітей працівників та відвідувачів без супроводу батьків/законних представників або за їх присутності в разі потреби із організацією дозвілля.

Мета діяльності дитячої кімнати — створення умов для поєднання працівниками та відвідувачами установ / організацій своїх професійних і сімейних обов’язків.

Основні завдання дитячої кімнати:

  • забезпечення тимчасового перебування дітей під час перебування батьків на робочому місці або відвідування установи / організації з особистих питань;
  • сприяння формуванню позитивного ставлення до сім’ї, відповідального батьківства, збереженню сімейних цінностей, забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;
  • забезпечення дозвілля дітей під час їхнього перебування в дитячій кімнаті;
  • консультування батьків/законних представників дитини з організаційних питань діяльності дитячої кімнати.

Діяльність дитячої кімнати має проводитися з дотриманням принципів захисту прав дитини, гуманності, конфіденційності із забезпеченням інклюзивності, доступності та зручності послуг.

Тимчасове перебування дітей в дитячій кімнаті є безоплатним, для забезпечення дозвілля дітей в дитячій кімнаті залучаються фахівці, які мають педагогічну / психологічну освіту, володіють навичками та досвідом роботи і спілкування з дітьми, в тому числі з дітьми з інвалідністю (із порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, інтелектуальними порушеннями).

Проєктом акта визначено умови прийняття, перебування та повернення дітей із дитячих кімнат, а також вимоги, зокрема, для облаштування дитячих кімнат.

Проєкт наказу «Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях» розміщено для громадського обговорення за посиланням: https://www.msp.gov.ua/projects/719/  

Джерело: за матеріалами Мінсоцполітики