Міністерство охорони здоров’я України розширить перелік професій для обов’язкової вакцинації

Міністерство охорони здоров’я України планує ще двічі розширювати перелік підприємств, установ та організацій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю » Радіо Свобода».

«МОЗ на виконання закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначило перелік професій, для яких вакцинація обов’язкова. Ми будемо розширювати цей перелік. І вже зараз запустили зміни, які говорять про те, що до переліку обов’язкових внесуться професії працівників державних установ, організацій, підприємств критично важливих сфер для економіки нашої країни, а також соціальні працівники і поштарі», — заявив міністр.

Наступна хвиля, за його словами, — це розгляд питання про включення до цього переліку органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств і комунальних установ.

Ляшко зауважив, що зараз перший документ вже зареєстрований, а щодо другого зроблені зміни, треба пройти погодження з іншими центральними органами виконавчої влади.

«Я думаю, тиждень — 10 днів, і документ повинен бути. Це максимум. Має бути, знову ж таки, зареєстрований у Мін’юсті та опублікований в офіційному віснику», — сказав він.

Міністр нагадав, що коли мова йде про вчителів, то їх буде відсторонено від роботи, якщо вони не будуть вакциновані.

«У наказі, який прописано, стоїть зірочка і говориться про обов’язковість вакцинації, окрім обґрунтованих медичних протипоказів, коли не можна за станом здоров’я. Але, повірте, це невеликий відсоток людей — це 3–4% всього. Це сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», — підкреслив він.

Джерело: за матеріалами «УКРІНФОРМ»